Sadrzaj sajta:
[close]

Tema: Ustupanje teretnog vozila firmi, bez naknade  (Pročitano 211 puta)

Autor: vesna | 10.01.2017. u 10:09:54
Poštovani, zanima me da li ja kao vlasnik doo firme mogu da ustupim teretno vozilo firmi bez naknade.Pritom,vozilo je kupljeno u inostranstvu i potrebno je da se prvi put registruje.Da li mogu da ga registrujem na firmu?(inace,firma se bavi prevozom,tacnije- 5320 postanske aktivnosti komercijalnog sektora(nama je vozilo osnovno sredstvo za rad). Unapred zahvalna, Milica
(Milica Gojkovic)

preuzeto sa portala Moja firma

Autor: vesna | Odgovor #1 10.01.2017. u 10:10:35
Poštovani, zanima me da li ja kao vlasnik doo firme mogu da ustupim teretno vozilo firmi bez naknade.Pritom,vozilo je kupljeno u inostranstvu i potrebno je da se prvi put registruje.Da li mogu da ga registrujem na firmu?(inace,firma se bavi prevozom,tacnije- 5320 postanske aktivnosti komercijalnog sektora(nama je vozilo osnovno sredstvo za rad). Unapred zahvalna, Milica

Marija Đorđić:   

Poštovana Milice,

Kao osnivač društva možete da uložite vozilo kao nenovčani kapital u društvo. Ova promena registruje se kod Agencije za privredne registre. Kapital se prijavljuje u vrednosti koju procenite vi (i eventualno ostali osnivači kao realnu).
Ne vidim zašto ne biste mogli da registrujete vozilo na pravno lice. To ne znači da ne postoji neka prepreka, pa je najbolje da se raspitate u nekoj od agencija za registraciju vozila.

Vozilo će biti evidentirano kao osnovno sredstvo, za njega ćete obračunavati amortizaciju. Podsećamo da ste u obevezi da izdajete putne naloge, što verovatno već znate, s obzirom da se bavite transportom.

Srdačan pozdrav

Saop
Saop