Sadrzaj sajta:
[close]

Tema: FB: Kako otpustiti zaposlenog kao tehnoloski visak?  (Pročitano 230 puta)

Autor: vesna | 10.01.2017. u 08:39:49
IMA LI NEKO ISKUSTVA U OTPUŠTANJU ZAPOSLENOG KAO TEHNOLOŠKI VIŠAK? IMAM ZAPOSLENOG KOJI SAMO DOLAZI NA POSAO TEK PO NEŠTO PONEKAD ODRADI I NE ŽELI DA RADI JER NIJE DOBIO TRAŽENO POVEĆANJE PLATE. STALNO IZGOVOR DAJE KAKO JE DOVOLJNO SPOSOBAN ALI TREBA MU VREMENA I RAZUMEVANJA DA SAVLADA TRAZENI POSAO ISTI ONAJ KOJI JE DO TADA SASVIM NORMALNO RADIO.STA JE BOLJE DA IDE KAO TEHNOLOŠKI VIŠAK ILI ZBOG NE IZVRŠENJA SVOJIH OBAVEZA?
(Tamara Djorovic Ex Djukanovic)

preuzeto sa fejsbuka

Autor: vesna | Odgovor #1 10.01.2017. u 09:07:20
IMA LI NEKO ISKUSTVA U OTPUŠTANJU ZAPOSLENOG KAO TEHNOLOŠKI VIŠAK? IMAM ZAPOSLENOG KOJI SAMO DOLAZI NA POSAO TEK PO NEŠTO PONEKAD ODRADI I NE ŽELI DA RADI JER NIJE DOBIO TRAŽENO POVEĆANJE PLATE. STALNO IZGOVOR DAJE KAKO JE DOVOLJNO SPOSOBAN ALI TREBA MU VREMENA I RAZUMEVANJA DA SAVLADA TRAZENI POSAO ISTI ONAJ KOJI JE DO TADA SASVIM NORMALNO RADIO.STA JE BOLJE DA IDE KAO TEHNOLOŠKI VIŠAK ILI ZBOG NE IZVRŠENJA SVOJIH OBAVEZA?

Milica Pavlovic:
 Ako ide kao tehnoloski visak ne mozete nikoga primiti na njegovo mesto odredjeni vremenski period I samo njemu cinite uslugu I u obavezi ste da isplatite otpremninu. Iz gore navedenog, ja bih rekla da je u pitanju nepostovanje radnih obaveza I da svakako ide otkaz ugovora, bez ikakvih nagodbi.

Dragana Stojsavljevic:
Slazem se, ispostujze samo proceduru, nije jednostavna

Dragana Stojsavljevic: A svi imamo takvih . Nazalost,...

Olgica Decanski Lehocki:
 Svejedno je koleginice, i kao tehnoloski visaak moze da se prijavi na biro, ali vi ne mozete na njegovo mesto -isto mesto da primite drugog. Zato je bolje da date otkaz zbog ne ispunjavanja radinih obaveza (navedete sve sto ste gore napisali.

Tamara Boskovic:
 Najbolje vam je po članu 179 stav 1 tačka 1, neostvarivanje rezultata rada

Olgica Decanski Lehocki:
To je najbolje resenje. Samo pogledajte otkazni rok u Ugovoru o radu, i u mendjuvremenu, datje mu pismene opeomene. za svaki propust, neispunjavanje obaveza .... dajte mu opomenu. Ako nece da primi, poslaljite mu na kucnu adresu ili na Oglasnu tablu.

Fatima Musovic:
 Ovakav radnik sigurno tuzi poslodavca,zato budite obazrivi sa otkazom.Posaljete mu opomenu na kucnu adresu o neizvrsavanju radnih zadataka,otkazni rok,ne mani od 15.dana i posle toga otkaz.

Маријана Никић:
 Za otkaz zbog nedostatka znanja i veština za obavljanje radnih zadataka treba prvo upozorenje na otkaz.Treba disciplinska komisija. Teško je u praksi, završava se na sudu gde obično radnik dobija spor i mora da bude vraćen na posao. Ako je teh.višak, za to radno mesto mora da se promeni sistematizacija, drugačije da se nazove, kako bi mogli da zaposlite drugo lice

Tamara Djorovic Ex Djukanovic:
 i ja po ponašanju vidim da čeka da dobije otkaz zbog neobavljanja r.zadataka kako bi tuzio jer vec o tuzbama sa komsijama i vozacima na koje namerno naleti redovno dobija sporove iz njegove price i stalno preti indirektno nekim prijateljem koji se bavi radnim sporovima

Dragana Stojsavljevic:
 Samo lepo, prvo upozorenje, na oglasnu pa na kucnu adresu sa povratnicom, pa rok da se popravi, pa "pecajte" greske, belezite, i onda otkaz... ne zurite, trpeli ga dosad, jos malo, nista vam ne znaci. Neka preti, takvima najvise"volim" natrljati nos papirima.

Dragana Stojsavljevic:
 A ako nema puno staza, primite sad drugo lice, a on tehnoloski i reseno !

Hvala

Suzana Golubović:
 Tamara Djorovic Ex Djukanovic Koliko vidim, on to namerno i smišljeno radi u dilu sa tim svojim prijateljem kako bi Vas tužio i tražio nadoknadu štete. Trebalo bi ga nekako prijaviti i skrenuti pozornost na njega, obzirom šta radi.

Suzana Golubović:
I tu nikako ne može biti reči o nedostatku znanja i veština, već o tome da lik jednostavno odbija da radi. Neće da radi. Nikakav tehnološki višak, gluposti, uručiti mu opomenu, i ako i nakon nje nastavi sa svojim ponašanjem, dati mu otkaz. Zakon o radu je sve to lepo precizirao tako da nema šanse da Vas tuži nakon otkaza. Za šta da Vas tuži? Što po ceo dan bulji u zid i neće da radi??? Dajte, molim vas...

Voja Stankovic:
 Neostvarivanje rezultata, je ispravno, ako je na neodređeno prijavljen. No pre svega treba i da dobije i godišnji... a onda polako sa opomenama, pa disciplinskim itd... (kolege već opisale)... malo duže traje... svako kašnjenje da se evidentira itd...

Voja Stankovic:
 A ta priča kako je dovoljno sposoban, ali mu treba vremena, meni liči da pokušava da VAm namesti tužbu za mobing...

tuzbu sigurno sprema i pitanje je zato kako izbeći jer taj se sa svima tuzi i sto je najgore dobija na sudu

Suzana Golubović:
 Njega bi nekako trebalo prijaviti obzirom da stalno svesno namešta tužbe; za takve stvari se na zapadu odgovara i ide u zatvor.

po njegovim pricama

Voja Stankovic:
 Za svaki propust, zahtevajte u pisanoj formi od njega da Vam piše izjavu, svojeručnu. Morate imat što više njegovih izjava...
A ne verujem mnogo u te priče o toliko dobijanja pred sudovima, iako je ogromna blagonaklonost sudova prema neradnicima...

Voja Stankovic:
 Imao sam nekoliko sporova sa radnicima po raznim osnovama i svi su bili neosnovani, jer su za svaki propust pisali izjave, a obavezno su morali da napišu izjavu na rastanku, kako im je sve isplaćeno i kako nemaju nikakvih potraživanja prema poslodavcu, na ime zarada, naknada itd...

Suzana Golubović:
 Upravo to.

kada mu isplaćujem otpremninu da bi mi potpisao kao tehnološki višak da je sve primio

Helga Strasna:
 Otpremninu morate da isplatite pre raskida Ugovora o radu, barem jedan dan.Ukoliko mu isplatite posle raskida , to je nezakonit otkaz , sud poništava rešenje o otkazu. Mislim da je ovde spor u najavi. Najbolje bi bilo , nemojte se ljutiti da knjigovodje prestanu da se bave "nadripisarstvom" i da poslodavca uputite na advokata.Ja zaista ne znam da postoji spor koji je radnik izgubio. Sud je nekako "bolećiv" prema radnicima. Drugo ti sporovi traju po godinu i duže i obično radnika vrate na posao , poslodavac mora da mu isplati sve retroaktivno, plati sudske troškove, a radnik se normalno ne pojavi na poslu, pa mu onda poslodavac da otkaz . Na sudu sve to dobija neku drugu dimenziju.Advokati koji se bave radnim pravom , a koje angažuje radnik, uglavnom rade besplatno do okončanja spora koji otežu u beskraj, pa angažuju sudskog veštaka za radno pravo i na kraju se svi naplate od poslodavca. Izvinjavam se što sam opširna.

Helga Strasna:
 Ja se nikad ne bavim rešavanjem odnosa izmedju radnika i poslodavca uz argument : "Kad radnik bude angažovao nekog drugog knjigovodju da ga zastupa na sudu, onda ću mu ja doneti Rešenje o otkazu".

advokat je angazovan ali trazi savet knjigovođe

Mladjan Radovic:
 Neostvarivanje predvidjenih rezultata rada i nema otpremnine.

Helga Strasna:
 Savet knjigovodje bi bio u tom slučaju da se nadje drugi advokat :)

evo, danas ponovo došao, sedi i cuti

i naravno nista ne radi gleda u prazno u racunar

a ako mu se nesto kaze on bi odgovorio kao obično svih ovih dana upoznaje se sa poslom

Helga Strasna:
 Izvinite da li je poslodavac organizovan kao doo ili je preduzetnik?

doo,

platu isplaćujemo uvek prvog dana u mesecu, a u ugovoru piše do 15-og u mesecu, i čovek kako juče nisam isplatila zaradu već traži usmeno razlog zašto nije njemu isplaćena zarada i obračunsku listu

Helga:
 Strasna Iima advokata.

Suzana Golubović:
 A Vi mu odmah recite neka pažljivije pročita ugovor koji je potpisao i da više ne postavlja takva pitanja.

Fatima Musovic:
 Ovde treba i pismeno da mu se svaki dan daju radni zadaci,a on na kraju dana da obrazlozi sta je od zadatog uradio i to svojerucno.

više ne želim da ga obavestavam vec da mu vidim leđa

Dragica Nikic Glisic:
 Zbog smanjenog obima posla ponudite ugovor na minimalac i ako ne prihvati ide.....a
Ali ipak to je pravno pitanje....

Helga Strasna:
 Može , ako je jedini zaposleni, ako ima više ne može samo njemu minimalac.

Suzana Golubović:
 Ja prvi put čujem da ne može minimalac samo za jednog radnika.

Helga Strasna:
 Može, ako radnik ne tuži. Nama u jednoj firmi je sudski veštak za radno pravo veštačio platu zaposlenog , bilo je četiri radnika , svi na različitim radnim mestima sa različitim Ugovorenim cenama rada i on za toga izveštačio neki prosek . I ja smatram da ukoliko isplatite ono što je po ugovoru da je to Ok.

Suzana Golubović:
 Pa da, nešto se ne sećam da u Zakonu piše da ne može.

na tim poslovima je jedini ali ukupno je troje u firmi

Dragica Nikic Glisic:
 Ima tu mnogo pitanja zasto kako i najbolje je razgovarati sa advokatom...

Katarina Krstovic Sarcevic:
 Sudovi su zbog postovanja izvesnih evropskih konvencija trazili da postoji uvek pisano upozorenje pred otkaz tako da u tom smislu moraju postojati cvrsti dokazi za otkaz zbog neispunjavanja radnih obaveza koji moci biti odbranjeni u eventualnom sudskom sporu.

ljudi moji ne mogu da verujem, celo prepodne sedi, cuti i nista ne radi, ali bukvalno ništa. Da mi je znati o čemu razmišlja

Helga Strasna:
 Izvinite što sam indiskretna, ali ako sam dobro razumela Vi ste ili knjigovodja ili vlasnik .Šta je radnik po zanimanju, odnosno na kojim poslovima radi?

ja sam direktor i osnivač i knjigovođa

Suzana Golubović:
Iz svega pročitanog shvatila sam da taj lik ide smišljeno na to da mu date otkaz jer neće da radi, pa da tuži firmu. Znači, namerno n-e-ć-e da radi i namešta Vam tužbu i sud kako bi Vam uzeo pare. Nakon toga će tako da uradi i u drugoj firmi, pa trećoj.... Ne treba čekati, odmah mu uručiti opomenu pred otkaz u kojoj će se detaljno precizirati razlog opomene i predlog za otklanjanje nepravilnosti u izvršavanju poslova. Nakon toga mu dati otkaz ako nastavi sa istim ponašanjem. Valjalo bi da imate i druge radnike za svedoke ako zatreba.

Draga SUZANA odličnos ste procenili, angažovala sam advokata ali sam nestrpljiva i jedva podnosim ovakvo ponašanje

Vera Kis:
Ja sam imala sličnih situacija , znači odlukom smo proglasili tehnološki višak poštovali otkazni rok isplatili otpremninu i neiskorišćen godišnji odmor

Suzana Golubović:
 I kao što reče kolega Voja Stankovic , da za svaki propust napiše izjavu, citiram kolegu: "a obavezno su morali da napišu izjavu na rastanku, kako im je sve isplaćeno i kako nemaju nikakvih potraživanja prema poslodavcu, na ime zarada, naknada itd..." Obavezno i to. Pa da ga vidim posle.

godisnji je vec koristio ali kad mu zatreba dan za nesto izlazila sam mu u susret bez rešenja jedino što se evidentira pri dolasku i dolasku pa time mogu da dokazem ali samo da ga se resim i nebitan je vec iznos samo da ode

Suzana Golubović:
Koliko je on dugo kod Vas?

bio je od 08.03.2016 do 09.09.2016 kada je sporazumom otisao a onda nas posetio a kako je kod nas bilo povećanje posla a njemu se videlo da se pokajao pozvali smo ga nazad (otisao je kao sporazumno ali zbog odsustvovanja sa posla kako god i kako god je hteo) uz obećanje da više ne postupa tako (zbog toga smo i uveli upisivanje prisustva na poslu). Vratio se 04.10.2016 a kada je video da se obim posla povećao trazio povećanje plate koje u tom trenutku nisam odobrila krajem novembra i od tada neprimetno polako kreće nerad sa već sada noćnom morom da nismo razumni jer treba mu vremena da savlada posao koji je do tada radio...

Suzana Golubović:
 Uh, kako ste se prešli... Čemu ponovno zapošljavanje radnika koji se tako bahato ponašao? Eto Vam ga sad...

Suzana Golubović:
 Potpisao je ugovor o radu u kojem mu je precizirana plata, nema pravo da traži nikavo povećanje plate odmah nakon toga.

trazio je usmeno, nije zeleo napismeno. Odgovor je samo bio da je budala ako ne pređe kod drugog poslodavca za veću platu ako mu ponudi neko i nastaje noćna mora

Suzana Golubović:
 Imate u Zakonu i otkaz usled nepoštovanja poslodavca, prilikom otkaza bi se trebalo i na to pozvati.

Olgica Decanski Lehocki:
 Tamara, rekla sam Vam juce, otkaz Ugovora o radu radi ne ispunjavanja radne obaveze, odnosno , ne ispunjavanja rezultata rada. Pre toga OPOMENA licno ili na oglasnu tablu, i morate ispostovati otkazni rok. Pa neka tuzi, sta ima toliko mudrosti oko radnika koji nece da radi. Ucinili gresku i primili ga ponovo? pa sta, i ja sam to uradila, a verujem dosta kolega takodje. Sad cistite sve sto mozete.

Hvala Olgice, ovim samo smirujem zivce dok cekam od advokata da mu napise rešenje o otkazu

evo sta sam dobila pisanim putem kada sam mu pismeno dostavila da ne izvršava posao:Jeste bio je razgovor o visini zarade i nisam tražio nego sam izneo svoju situaciju, a na Vama je bilo da procenite i izađete mi u susret ili ne. Odluku sam prihvatio i razumeo razloge zašto je to tako.
Ja nisam želeo ni tražio da mi poslodavac ukine izradu izveštaja, to je bila Vasa odluka jer sam zbog toga i dosao i ostao u firmi u kojoj i dalje radim. Radio sam ispitivanja po izvucenim merenjima, samim tim mi sada odlazi puno vremena na pravljenje koncepta za merenja i nisam rekao da ne umem da se snadjem u navedenoj vrsti posla. Kada ste me zvali da se vratim znali ste za moje mogucnosti što se tiče standarda pa tako i moguću brzinu izvršavanja mojih zadataka, to je opet bila Vaš procena. Sa mogućnostima koje mi pružate oko pomoći i konsultovanja ja se trudim da svoje obaveze uradim u što kraćem roku. Moj odgovor je evo i ovako pismeno od mene da ne mogu da odredim vreme koje mi je potrebno da uradim ispitivanja ovih napomenutih uredjaja, jer ih po prvi put radim samostalno iz standarda, a na Vama je da procenite da li Vam ta brzina odgovara.
Što se tiče zarade, moja zarada je definisana ugovorom koji smo potpsali i to je opet bila Vaša procena, niste bili ničim sprečeni da je promenite kada ste mi dali drugi ugovor.

Olgica Decanski Lehocki:
 Tamara , procenili ste da radi sporo, i da vam njegova brzina i nacin rada vise ne odgovora. I Tacka. Dajete otkaz.

Marina Nedeljkovic:
 Mislim da je Suzana Golubovic poentirala! Najbolje da se posavetujete i Vi sa pravnom sluzbom, jer ne znam koliko bi po Vas bilo dobro da ide kao tehnoloski visak.

zasto koliko moze da dobije otpremninu za 3 meseca rada po ovom ugovoru

Marina Nedeljkovic:
 Zato sto nisam sigurna da li Vi mozete da zaposlite posle nekoga na njegovo mesto ako Vam zatreba. Zato je bolje izjava da ne ispunjava uslove rada, da biste sebe zastitili.

Marina Nedeljkovic:
 Jer mislim da onda dve godine nemate prava da nekoga zaposlite na to mesto, kao ni pravo na subvencije ukoliko se pruzi prilika. Ali, nisam sigurna

subvencije ne koristimo, a zaposlenje na to mesto mislim da je mozda resenje da se odradi izmena sistematizacije poslova gde će se to radno mesto ukinuti a staviti veća stručna sprema i promeniti naziv radnog mesta ili gresim. Plašim se da idem kao neobavljanje posla jer na taj način moze da tuzi vidim da se priprema da će tako da glasi resenje o otkazu

Marina Nedeljkovic:
 Zato je najbolje da se posavetujete sa advokatom, jer taj je bezobrazan i hoce da Vam namesti nesto

Tamara Boskovic:
 Otpremnine nema jer nije navrsio punu radnu godinu kod poslodavca koji mu daje otkaz.

nema ni srazmerno broju meseci koje je proveo na radu?

Tamara Boskovic:
 Procitajte član 158. Zakona o radu. Ja koliko znam i pre je bilo samo isplata za navrsene pune godine ukupnog rada, a sada je samo promenjeno da se racunaju pune godine rada kod poslodavca koji mu usplacuje otpremninu

Hvala Tamara Boskovic

Tamara Boskovic:
 Nema na cemu 😃

Suzana Golubović:
 Tako je.

ma otkaz sigurno sledi samo da izbegnem da ne krene u proceduru tuzbom jer on ide na tu stranu

Војислав Мацић:
 Консултујте се са неким са бироа, колико сам упознат постоји опција раскида уговора о раду ,, уколико запослени не поседује адекватна знања и вештине за обављање радник задатака" и понудите му такав споразум. У том случају има чак и накнаду са бироа. Али видите да ли је још увек тако, то је било пре 3 год.

Olgica Decanski Lehocki:
 I jos uvek je isto, sto se tice biroa, samo zavisi koliko ukupno staza ima , i da li je vec koristio naknadu sa biroa. Tamara, nemate cega da se plasite.

Hvala Olgice na podršci

Andjela Radojicic Krickovic:
 Zašto tehnološki višak? Nema to veze sa tim, već isključivo sa neispunjavanjem radne obaveze. Zašto još da ga nagradite otpremninom i naknadom sa biroa?!

Dragana Stojsavljevic:
 I ja sam za tu varijantu, ali je brze, manje papira, nema sanse ni da pokusa dokazivati da je ispunjavao obavezu, jos ako radne obaveze nisu jasno definisane pravilnikom, uputstvom, nekim ucinkom, normom ... a nema puno staza, niti je otpremnina velika , niti ce se usreciti nabirou sa nadoknadom od par meseci

To ste u pravu!

Suzana Golubović:
 Nema pravo ni na kakvu otpremninu.

Dragica Djokic:
 Ako ne ispunjava svoje obaveze isto ima pravo da koristi naknadu sa biroa.

Evo novosti nemoze tehnoloski visak jer je u pitanju povecanje obima posla

Tamara Boskovic:
 Jer ste ga zaposlili pod razlogom povećanog obima posla, sada ne možete da ga otpustite kao tehnološki višak? 😨

Helga Strasna:
 Posao može da se poveća, a može i da se smanji. o kakvoj Vi otpremini pričate, kad je imao prekid radnog odnosa

Helga Strasna:
 Uz dužno poštovanje gospodjo Tamara ili ovde niste izneli sve aspekte ovog slučaja ili Vam ga je žao, pa niti možete da ga plaćate , niti da ga otpustite ili je taj lud .

Zagorka Mucibabic:
 moze cl.179,st.1. Ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, nema potrebno znanje za obavljanje radnih zadataka. Sa ovim clanom zaposleni prima naknadu na trzistu rada.Tako da nema potrebe da ga odjavljujete kao tehnoloski visak, posle 6 meseci ne mozete da primite radnika na njegovo mesto.Pozdrav.

Tamara Boskovic:
 Tri meseca ne moze da se primi novi zaposleni na njegovo mesto, u slucaju tehnoloskog viska

Zamislite zatražim juče izveštaj o radu za jučerašnji dan i naravno dobijem napismeno i dalje da se upoznaje sa standardom (po kojem je radio mesecima) i da izvlaci koncept za rad. Zovem odjutros inspektora rada i on kaze dajte kao tehnološki visak otkaz cim ne radi on je tehnološki višak

Marina Nedeljkovic:
 Mislim da inspektor lupeta, on ne radi zato sto nece da radi, a ne zato sto nema posla koji bi trebalo da obavlja

Suzana Golubović:
 Taj inspektor je bruka za inspekciju rada.

advokat kaze ne moze tehnološki visak jer ima povećan obim posla u firmi a inspektor kaze tehnološki je višak jer nece da radi a posla ima

Sladjana Marjanovic:
 Brate dragi ko sve danas nije inspektor ???????? koliko sam iapratila on je od 08.03.2016. kod Vas u radnom odnosu. Gledano finan.kao teh.visak nece imati otpremninu (1/4 prosecne zarade , za svaku navrsenu godinu kod poslodavca) . Ide na biro, Vi na tom radnom mestu ne mozete da zaposlite nikog narednih 6 meseci. Ovde je ocigledno u pitanju drskost i bezobrazluk, tako da znate sta treba ciniti. Otkaz , bato!

Saska Toleski:
 opomena opomena i otkaz

Tamara Djorovic Ex Djukanovic: dragi moji danas je skraćeno radno vreme i moj zaposleni je dao izveštaj da misli da je odradio deo ispitivanja

Suzana Golubović:
 Misli? Nema šta on da misli, zadnja reč je Vaša. A onaj inspektor je na ludim gljivama.

Suzana Golubović:
 Lepo širom otvorite vrata i šut desnom nogom...

Dragi svi, po ko zna koji put sam čitala odgovore svih vas i onih koji su mi upućivali direktno u sandučetu. Zahvaljujem svima, jer ste mi najiskrenije dali prave savete bolje od samog advokata. Za vikend sednem i napisem radne zadatke za ovu nedelju poštovanom zaposlenom. Onda upozorenje na otkaz usled nepoštovanja radne obaveze sa rokom da ne ponovi u narednih šest meseci i sa navedenim rokovima koji se očekuju za trenutne uređaje. Naravno navedem da je ispitivanja koja su bila ugovorena sa rokom do danas za rok znao a nije ispoštovao. U upozorenju navedem sve do tada uređaje koje je radio i proglasim ga sposobnim za obavljanje posla i da bezrazlozno odlaze posao jer je isti prethodno radio na tim, tim i tim uređajima. Naravno zaposleni pročita, potpiše i smatra za pohvalom šta je sve radio a da nije bio ni svestan. Navedem da po urađenom poslu svojeručno potpiše da je uradio pod krivčnom i materijalnom odgovornošću uradio ispitivanje i izveštaj bez grešaka jer je usmenim putem poslodavcu nagovestio da može da uradi izveštaj i upiše vrednosti koje nije izmerio pa posle poslodavac da odgovara za posledice. Uhatio se te rečenice i sada umesto da posao koji mu je dodeljen za danas da završava on sastavlja toj rečenici odgovor jer navodi da on nije rekao nikad za izveštaj tako što već za merenje.

A da mu date malo Aneks da su mu novi radni zadaci čišćenje snega ispred firme i održavanje higijene toaleta, pa ga pošaljete na nov radni zadatak? Ako neće da potpiše Aneks onda se raskida Ugovor o radu? Poznavaoci neka kažu, ja nagadjam. Znam da je svojevremeno jedan naš "veliki" biznismen dao anekse radnicima fabrike u Zrenjaninu da im je od sl. meseca radno mesto u Vrbasu. Tako se oslobodio viška radnika verovatno po savetu pravnika.....

mozemo da promeni radno mesto na njemu manje odgovarajuce ali on ce i tad da dolazi redovno jer se u predhodnom ugovoru zalio na daljinu posla i zato kasnio po dva sata i dobio isto opomenu pred odkaz ali odkad smo uveli evidenciju vise se nezali i ne kasni. Što se tiče fizičkih poslova bar bi sigurno jedno vreme odrađivao jer je celo leto i protv moje volje da se pokaze uzimao kosilicu kosio travu sa izgovorom da mu je to zivotna zelja a zivi u stanu, bacao đubre bez mog zahteva da se pokaze sposobnim. Ali posto uređaji stoje već dugo navela sam da uređaji su uređaji pristigli tad i tad i da je bio rok za završetak taj i da u tom roku očekujem da završi sve (mislim da nemoze da ispoštuje rokove jer su sad kratki za odradu a bili su u skladu sa datumima pristizanja na ispitivanje). sada mirno čekam

Ana Milenkovic:
 Ako imate dve opomene i izmedju te dve opomene je prošao rok za poboljsanje njegovih performansi a da on nije pokazao zadovoljavajuci napredak, onda mozete da mu date otkaz zbog nezadovoljavajuceg izvršenja svojih obaveza. Ja iskreno savetujem da ga navedete na to da se sporazumno rastanete. Izadjite mu u susret da bude tu dok ne nadje drugi posao (naravno, to ima neki rok i ne znaci da moze da zabusava). Ispadnete sirokogrudni ( ne kazem da niste) a Vama mirna glava i manje papirologije. Pozdrav,

Hvala Ana Milenkovic

sporazumno zatražio otkaz!

Dobio sporazumno rešenje o otkazu.Zatrazio razgovor i pitao ako se slažem on bi sporazumno da raskine radni odnos. Pa naravano da se slažem. Zatražio od istog trenutka da mu krene prekid

Tamara Boskovic: Pazite samo po zakonu o radu sta sporazumni raskid podrazumeva od dokumenata

Tamara Boskovic:
 Pismeni sporazum o raskidu ugovora o radu, resenje raskida ugovora o radu i pismeno obavestenje zaposlenom o pravima i posledicama koje nosi sporazumni raskid ugovora o radu.

sve dobio i potpisao i jedva cekao da ode

Olgica Decanski Lehocki:
 A da li je potpisao izjavu da nista ne potrazuje od poslodavca , odnosno da je isplacen u celosti.

Da

Dragana Stojsavljevic:
 Godisnji odmor iskoristen? Ako nije morate mu platiti

Fatima Musovic:
 Sad jedan savet,OPET GA PRIMITE NA POSAO KAD VAM BUDE FALILO RADNIKA.Ovo se salim,nagradite dobre radnike,a ovakvih se resite sto pre.Za mene najbolje resenje je da Ugovore pravite na odredjeno vreme,pa ako je dobar radnik produzite Ugovor,a ako nije bez problema i glavobolje,otkazite Ugovor

Draga Fatima Musovic bio je na odredjeno i tada je bilo sve u najboljem redu. kada je dobio za stalno onda se izivljavao

Dragana Stojsavljevic:
 Uvek, uvek kada dobiju resenje za "stalno" 180 stepeni zaokret!

Sada razumem poslodavce koji ne primaju za stalno i daju sporazumni blanko da se potpise na pocetku...

Fatima Musovic:
 Ma uvek praviti Ugovore na odredjeno,i to da svi imaju isti datum otkaza Ugovora,zbog lakseg pamcenja,pa kako kome zapadne meseci,ili dana.Ponekad treba napraviti i pauzu od par dana,za svaki slucaj.Ja razumem i poslodavce,ali ima i dobrih radnika,narocito su dobri radnici koji ne dolaze po necijoj preporuci,Oni sto dolaze po preporuci skoro uvek su losi radnici

I ovaj je bez preporuke dosao sa iskustvom ali pun zlobe one prikrivene i podmukle

Voja Stankovic:
 Drago mi je da Vam se agonija okončala. Samo malo pitanjce - da li je pisanim putem tražio da se raziđete?

da i pisanim putem i to ručno pisan i potpisan

Fatima Musovic: E onda ste imali srecu sto je ponudio sporazumni raskid ugovora.

Saop
Saop