Sadrzaj sajta:
[close]

Tema: FB: Da li se za robu koja je predmet unistenja placa PDV?  (Pročitano 262 puta)

Autor: vesna | 07.01.2017. u 09:26:33
Da li se i dalje za robu kojoj je predmet unistenja zbog isteke roka obracunava i placa PDV. Poresku upravu nismo obavestili.
(Branislav Andjelkovic)

Preuzeto sa fejsbuka

Autor: vesna | Odgovor #1 07.01.2017. u 09:30:07
Da li se i dalje za robu kojoj je predmet unistenja zbog isteke roka obracunava i placa PDV. Poresku upravu nismo obavestili.

Marijana Šoškić:
Ukoliko niste obavestili PU i sacekali da se odazovu u roku od pet dana morate obracunati PDV.

Branislav Andjelkovic:
znaci nista se nije promenilo

Marijana Šoškić:
Nije menjano nista.

Zoran Jovanovic:
Ako nije obavestena PU iskoristi dozvoljeni kalo, rastur, lom u skladu sa Pravilnikom.

Dragana Simić:
Roba na kojoj je utisnut rok se sme uništiti i ne plaća se PDV. To sam nekad čitala, proverite u zakonu.

Brankica Ćupić Nikić:
pod uslovom da imate dokaz da ste obavestili PU... a ako ne dodju u roku od 5 dana mozete "unistiti" ali opet u skladu sa zakonom gde je tacno definisano sta se smatra opasnim otpadom i za sta morate imati dokaz da ste ga "predali" ovlascenoj firmi ...

Dragana Simić:
Nešto mislim da je drugačija procedura ako roba na pakovanju ima utisnut rok trajanja. Davno sam to čitala, ne tvrdim da sam u pravu, samo mi je tako ostalo u sećanju :)

Branislava Matic:
Draganče, mora se obavestiti. Ja to imam povremeno. Ukoliko se ne obavesti onda ide sa pdv preko dozvoljenog neoporezivog iznosa. Morate imati i dokaz da je roba odneta na deponiju.

Dragana Simić:
Tako je. Član 5. Pravilnika o količini rashoda :)

Miroljub Petrovic:
Da, a rok je 5 dana (i to ne radnih), pa se obično iskoristi trenutak pred vikend ili praznik...

Maja Mihailovic:
A ako doo ugostitelj nije u sisitemu PDV i ostane mu na zalihama nesto od materijala - hrane čemu istekne rok i ne može se iskoristiti, kako se to onda otpisuje? Da li treba nešto oko Poreske ili kako?

Branislava Matic:
Majo, ako niste pdv obveznici onda nista ne predajete poreskoj. Predaja popisa je dobrovoljna a ne obavezna i radi se da bi se izbegao pdv na otpis. Iz tog razloga besmisleno je predavati popis porwskoj upravi s obzirom da niste obveznici.

Saop
Saop