Sadrzaj sajta:
[close]

Tema: Trošak prevoz radnika  (Pročitano 372 puta)

Autor: Neda | 22.12.2016. u 12:40:53
Poštovane kolege, molim objašnjenje oko prevoza radnika. Pravo na priznavanje dela troškova za prevoz na posao i sa posla- Koliki je neoporezivi mesečni iznos. Kako isplaćujem i dali podnosim u poresku upravu neku poresku prijavu.
Da li radnicima mogu priznati neograničen taksi prevoz, na osnovu računa i  uplate ,,TAKSI" preduzetniku.
 Veliki pritisak od strane poslidavca. Molim pomoć i objašnjenje. Hvala unapred.

Autor: dalmacija | Odgovor #1 23.12.2016. u 00:27:22
Ne oporezuje se do visine cene mesečne pretplatne karte u javnom saobraćaju, odnosno do visine stvarnih troškova prevoza, a najviše do 3.666 dinara (član 18. stav 1. tačka 1) Zakona o porezu na dohodak građana) a na iznos preko toga plaća se porez po stopi od 10%.
Preračun  B=N/0,90
Dokaz o stvarnim troskovima prevoza na i sa posla su racuni javnog prevoznika, to moze biti i taksi.
Ovo sve podrazumeva da poslodavac isplacuje zaposlenom naknadu za troskove dolaska i odlaska sa posla.

Autor: Neda | Odgovor #2 23.12.2016. u 09:19:14
OK. Hvala puno. Sad mi je lakše. Sigurnija sam u svoja objašnjenja koja sam mu već dala.
Interesuje me kako da isplatim po 3.600,00 din mesečno svakom radniku na ime prevoza. Neplaćam porez, šta pišem na nalogu za prenos, šifra plaćanja ?? kao i poziv na broj. Hvala unapred. Pozdrav.

Autor: dalmacija | Odgovor #3 28.12.2016. u 14:19:14
Sifra je 241, bez poziva na broj, a u opisu - naknada troskova prevoza na posao.
Mora se imati dokumentacija za svakog radnika da je 3600 stvarni trosak prevoza na posao.

Ako se placa za markicu - onda je iznos u visini cene markice, a ne 3600.

Saop
Saop