collapse

* Obavestenje:

Tokom protekle nedelje (oko 10. novembra 2014. godine) vrsene su izmene na serverima na kojima je urrgb.com hostovan tako da je doslo do brisanja dela podataka/tema sa sajta. Zao nam je, ali nista od toga nije bilo pod nasom kontrolom.
Postovanje, administratori sajta.

Tema: Knjizno odobrenje  (Pročitano 23984 puta)

Autor: kaca | 01.02.2010. u 16:07:40
Zna li neko da mi kaze semu knjizenja kada se radi o knjiznom odobrenju?
Konkretno, radi se o knjiznom odobrenju od Elektrodistribucije, za umanjenje fakture za odredjeni iznos osnovice i PDV-a. Kako se sada knjizi to odobrenje?
Hvala.

Udruzenje racunovodja i revizora grada Beograda

Knjizno odobrenje
« poslato: 01.02.2010. u 16:07:40 »

Autor: domacin covek | Odgovor #1 01.02.2010. u 17:00:24
Knjizi se kao negativna stavka na isplate sa rn-a dobavljaca, a kada je PDV u pitanju znam da je bila praksa da se on 'prelomi' tj. umanji tek pri sledecem placanju, mada po meni to nije bas sasvim zakonski pravilno.
Pozdrav.

Autor: jecaje | Odgovor #2 01.02.2010. u 17:40:01
 Ispravno knjižno odobrenje za 2009.g. sadrži jasno osnov i razgraničenje umanjenja na osnovicu i pdv i knjiži se kao što moj prethodnik napisa st.dug.513,st.dug.270 ili 287 i st.pot.433.Odobrenje je validno za knjiženje i korekcije tek kad se overi tj potpiše od strane primaoca i vrati overeno uputiocu tj dobavljaču i knjiži se pod datumom overe storno prethodni porez ako je moguće ili pot.470 tj 498.Sve zavisi da li je ista ili ne godina na koju se odnosi odobrenje i datum overe odobrenja.Navedeno je regulisano članom 21. i 31.Zakona o PDV-u.

Autor: kaca | Odgovor #3 02.02.2010. u 13:58:23

Problem i jeste bio prvenstveno vezan za PDV, jer sam i ja cula nekoliko
razlicitih tumacenja te nisam bila sigurna sta da radim.

Pozdravljam vas i zahvaljujem na odgovorima  iconflower.

Autor: corner | Odgovor #4 18.04.2012. u 22:23:20
Da ne otvaram novu temu postaviću pitanje ovde

Dobili smo račun dobavljača za izvršene usluge. Deo računa smo platili a deo reklamirali jer nismo bili zadovoljni izvršenom uslugom. od dobavljača smo dobili, za sporan deo računa, knjižno odobrenje koje sadrži osnovicu, pdv i ukupan iznos sa napomenom
"Ovo odobrenje dostavljamo Vam u dva primerka od kojih jedan zadržavate u svojoj evidenciji, a drugi potpisan                     
i overen sa Vaše strane u delu OBAVEŠTENJE O UMANJENJU ODBITKA PREDHODNOG PDV, potrebno                      
je da nam u originalu vratite kako bi smo u našem knjigovodstvu mogli da sprovedemo knjiženje ovog odobrenja                     
u skladu sa odredbama čl.21 i 31.Zakona  o PDV ( Službeni glasnik Republike Srbije br.84/2004 i 86/2004)"                     
i obaveštenje odnosno izjavu za umanjenje prethodnog pdv-a
"
Obaveštavamo Vas da smo u svojim knjigama sproveli knjiženja vezano za navedeno knjižno odobrenje br.                     
01/2012   od   29.01.2012.    i da po tom osnovu nismo vršili ispravku prethodnog PDV u skladu             
sa čl. 21. i 31.Zakona  o PDV (Službeni glasnik Republike Srbije br.84/2004 i 86/2004) "

Kako da knjižim ovo odobrenje s obzirom da se ne vrši ispravka pdv-a?

st.4330 obaveze prema dobavljačima
potr. 67.. prihodi od smanjenja obaveza                  

Udruzenje racunovodja i revizora grada Beograda

Odg: Knjizno odobrenje
« Odgovor #4 poslato: 18.04.2012. u 22:23:20 »

 

Related Topics

  Naslov / Započeo Odgovora
6 Odgovora
15854 Pregleda
09.09.2010. u 23:14:26
mira54
3 Odgovora
4860 Pregleda
22.02.2011. u 10:17:28
sneserb
0 Odgovora
4420 Pregleda
06.05.2011. u 09:25:48
sirena19
1 Odgovora
5005 Pregleda
31.10.2012. u 01:16:10
stoja82
1 Odgovora
2812 Pregleda
23.10.2013. u 16:58:11
LENA




Saop d.o.o.

Oglasi


Sadrzaj:

Poslovni savetnik Aktuelni podaci Pitanja i odgovori Zakoni i podzakonska akta

...

Knjigovodstveni obrasci Misljenja ministarstava Konkursi za dodelu sredstava Medjunarodni racunovodstveni standardi

..

Banke RS Korisne adrese Poslovni adresar RS