Sadrzaj sajta:
[close]

Tema: Fiskalna kasa i dnevni izvestaj  (Pročitano 21161 puta)

Autor: milovan | 22.12.2009. u 19:16:50

Zanima me da li se moze raditi vise dnevnih izvestaja?
Npr zatvorim radnju , sravnim kasu i dotrci mi neko da me moli da mu prodam nesto. Smem li ja to provuci kroz fiskalnu , pa opet raditi izvestaj?
Unapred zahvalan.

Autor: Rile | Odgovor #1 22.12.2009. u 20:59:43
Koliko ja znam, ne može jer se fiskalni izveštaj radi na kraju radnog dana i to samo jednom , dok presek stanja možeš raditi neograničen broj puta...
ZAKON
O FISKALNIM KASAMA
("Sl. glasnik RS", br. 135/2004), 21.12.2004.godine
"Dnevni izveštaj
Član 13
Dnevni izveštaj je fiskalni dokument koji je obveznik dužan da formira i štampa jednom dnevno, na kraju rada. U dnevnom izveštaju se evidentiraju totali prometa dobara i usluga iz svih fiskalnih isečaka zabeleženih u operativnoj memoriji, sačinjenih od trenutka formiranja prethodnog dnevnog izveštaja."

Autor: milovan | Odgovor #2 22.12.2009. u 22:37:22

Zahvaljujem na brzom odgovoru.
I ja sam tako mislio , ali nisam bio siguran.
Desava mi se da dodju ljudi posle radnog vremena, a sve ih je vise takvih, nemam pojma zasto, i sta cu onda? Ne propusta mi se da zaradim jos koji dinar, a ispada da legalno ne mogu da im naplatim?

Autor: boro | Odgovor #3 23.12.2009. u 13:41:45

Milovane, tacno je da se ne moze raditi dva ili vise puta izvestaj.
Cak i ako pokusas, videces da se na novom izvestaju pojavljuje datum od narednog dana. Ja u ovakvim situacijama, ako se radi o komsiluku lepo ljudima kazem da mogu da im dam robu danas, a racun tek sutradan, ako ga hoce.
Redovnim platisama dam na crtu, a nepoznatima ne prodajem, otkud znam da nisu inspekcija?

Autor: milovan | Odgovor #4 23.12.2009. u 14:59:06

E boro, lepo ti kazes, ali me prosto sramota da posle tolikih godina crnackog i postenog rada moram da se sunjam i krijem po sopstvenoj radnji kao neki lopov. i da me kojekakva gamad hvata na prepad. I jos plus sto ja hocu da prijavim to sto radim. Uopste necu da krijem, a moram!?!

Autor: Preduzetnik | Odgovor #5 30.07.2010. u 17:47:22
Molim vas:
ja imam ordinaciju i u odluci o radnom vremenu pise da ordinacija moze obavljati posao i van radnog vremena kada se jave hitni medicinski slucajevi.
sto ce reci, ja zatvorim radnju, otkucam dnevni izvestaj, a covek zove u sred noci i kuka kako ga boli uvo. i je lepo otvorim radnju naplatim pregled x2 jer u cenovniku stoji da se pregledi van radnog vremena naplacuju po ovoj tarifi (pa ako mogu taxisti . . . ) i sta sad, pa moram coveku izdati fiskalni racun i naravno upisati u protokol i naravno otkucati novi dnenvi izvestaj.

Ima li neko resenje za ovakvu situaciju, ako zakon to vec nije predvideo.

Hvala

Autor: stoja82 | Odgovor #6 31.07.2010. u 18:36:10
Pa mozete dnevne izvestaje raditi bas pre ponoci (sto je glupo-recimo radite do 17 a da dolazite da kucate izvestaj u 23:58 recimo i jos morate to svaki dan) i onda ce svaki promet pripada danu kad je i zaista ostvaren a drugo je da otkucate dnevni izvestaj na kraju redovnog radnog  dana a te hitne slucajeve zavedete sutradan (ovo vazi samo ako su pre ponoci) prve kroz kasu i normalno nastavite rad (samo sto u ovom slucaju korisnik usluge nema fiskalni isecak) a ako se hitni slucajevi dese posle ponoci njih normalno kucate jer pripadaju tzv.sledecem danu.
Mozda ima jos varijanti ali ja bih ovako radio

Autor: Aleksandar | Odgovor #7 02.08.2010. u 08:18:47
Uvek postoji i rucni fiskalni racun, kao u slucajevima kada nema struje. 

Autor: Preduzetnik | Odgovor #8 04.08.2010. u 13:39:54
Hvala na objasnjenju, mada moram priznati da nisam najbolje razumeo.

Ja na kraju radnog vremena svakako stampam dnevni izvestaj.
E sad, pod pretpostavkom da napravim pregled nakon radnog vremena i izdam fiskalni racun:
1) pre ponoci, da li onda kucam jos jedan dnevni izvestaj za taj dan; naravno pretpostavljam da me nece jos neko zvati.
2) posle ponoci, da li onda dnevni izvestaj kucam ujutru pred pocetak radnog vremana; pa taj isti dan i na kraju radnog vremana ?
3) da li zbog jednostavnosti moze da ukoliko od zavrsetka rada pa do pocetka sledeceg radnog dana bude izdatih fiskalnih racuna,  mogu da kucam dnevni izvestaj sutradan pre zapocinjanja posla ?

Hvala na pomoci

Autor: urrgb | Odgovor #9 04.08.2010. u 18:08:31
Kada se jedanput otkuca dnevni izvestaj za odredjeni dan, ne sme se kucati jos jedan za taj dan, niti se sme izdavati fiskalni racun do narednog radnog dana. Takodje se mora voditi racuna o istaknutom radnom vremenu u toku kog se kucaju racuni.
Sa druge strane lekar je u obavezi da primi pacijenta sa bolom bez obzira na radno vreme, te se tu odredbe ovih zakona sukobljavaju.
Mislim da po ovom pitanju ne postoji dato misljenje nadleznog ministarstva.

Autor: Preduzetnik | Odgovor #10 05.08.2010. u 18:04:09
Veliko  HVALA

Autor: Bole | Odgovor #11 30.11.2017. u 17:02:04
Pitanje:
Zdravstvena struka. Radim, zvanično do 18.00, ali izlazim na teren. POnekad odem na teren u 17.00 i nebih se vraćao u ordinaciju, samo radi iyvlačenja dnevnog izveštaja. Šta je pravilinije:
a) da uradim dnevni izveštaj kad pođem na teren (u tom slučaju me neko može optužiti da ne poštujem radno vreme)
b) Da uradim dnevni izveštaj ujutru, pred početak novog radnog dana?
c) Nešto treće?

Autor: kaca | Odgovor #12 03.12.2017. u 08:32:15
Uradite izvestaj kada podjete na teren.

Saop

Minimax

Saop